Монопольний шлагбаум: одеські експедиторські фірми подали позов до суду проти "Євротерміналу" морського порту

Експедиторські фірми подали судові позови проти “Євротермінал”, з вимогою компенсувати у подвійному розмірі матеріальні збитки, які вони зазнали через функціонування шлагбауму. Він розташований на в’їзді в Одеський морський торговий порт, який належить державі.

Кілька років тому дорожню розмітку на в’їзді в Одеський морський торговий порт змінили таким чином, що вантажні автомобілі можуть проїхати на територію порту тільки через “Євротермінал”. Останній своєю чергою належить приватній фірмі. І саме ця фірма встановила шлагбаум і кілька років стягує гроші за проїзд вантажних автомобілів на територію державного порту, що, по суті, є незаконним.

“Євротермінал створили бізнесмени, близькі до мера Одеси Геннадію Трухановому. За підняття шлагбаума з автомобілів почали брати $ 26, а потім оголосили знижку до $ 17. А щоб потік був великим і постійним, Одеська мерія Геннадія Труханова прийняла рішення, яким змусила все вантажівки їхати в порт саме через шлагбаум “Євротермінал”, – повідомили у “Лізі антитраста”.

Раніше Антимонопольний комітет вже оштрафував “Євротермінал” за подібні дії. Фірма ж пояснювала, що гроші з вантажівок вона бере не за підняття шлагбаума, а за додаткові послуги, а саме за кімнати відпочинку, душ і інші послуги. Тоді штраф для “Євротермінал” склав п’ять мільйонів гривень. Однак незаконну діяльність фірма не припинила.

Зараз три експедиторські фірми, а саме ТОВ “Інтер Транс Лоджистікс”, ТОВ “С.М.Т. ЛТД” та ТОВ “Юнімар Логістик” подали в суд на “Євротермінал” про стягнення збитків у подвійному розмірі.

Нагадаємо, міський голова Одеси Геннадій Труханов пішов у відпустку, вона буде тривати з 11 по 17 січня. Розпорядження мера опубліковано на сайті Одеської міськради.

©infoteka.net