Перелік справ АМКУ, розвалених суддями з ОАСК

Перелік справ АМКУ, розвалених суддями з ОАСК

«Ліга антитрасту» вітає рішення ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва, але нагадує про ризик того, що суддів з ОАСК призначать в новостворений суд або переведуть «відправляти правосуддя» в інші суди.

«Отже ліквідація ОАСК – це лише початок, а не кінець історії», – відмічають у «Лізі антитрасту» та нагадують про справи АМКУ, розвалені суддями з ОАСК:

ОАСК шляхом прийняття ухвали про забезпечення позову заборонив Антимонопольному комітету штрафувати за картельну змову:

  • ПАТ «Укрнафта» та кілька десятків АЗС, які ЗМІ пов’язують із групою «Приват».
  • тютюнових виробників та монополіста ТОВ «Тедіс – Україна», якого ЗМІ пов’язували з одеським бізнесменом Б. Кауфманом та російським мільярдером, співвласником російського заводу по виробництву зброї І. Кесаєвим.

Також шляхом «обєспєчкі» суд заборов карати за зловживання монопольним становищем ТОВ «Євротерминал» – власника «монопольного шлагбаума», який стягував за в’їзд до Одеського морського торгівельного порту 17 дол. США з кожної вантажівки, та якого ЗМІ пов’язують з мером м. Одеса Г. Трухановим.

Крім цього, саме ОАСК вимагав допустити найбільших фаворитів-підрядників Укравтодору ТОВ «Автомагістраль–Південь» та ТОВ «Ростдорстрой» до тендерів на ремонт/будівництво доріг на загальну суму близько 2,14 млрд. грн., хоча подані ними документи не відповідають вимогам автодору.

І той самий ОАСК наполягав на тому, що ДП МА «Бориспіль» має право здавати приміщення аеропорту в оренду без проведення конкурсів та АМКУ не має права у це втручатись.

А ще той же ОАСК визнав протиправними дії АМКУ та державного уповноваженого щодо дослідження порядку функціонування Інформаційної системи портового співтовариства, адміністратором якої є ТОВ «ППЛ 33-35», та направлення вимог про надання інформації, листів адресу КМУ з пропозиціями, прийняття розпоряджень направлення листів з розгляду скарг, тощо.

І це лише частина справ, у яких судді з Окружного стали на бік зловживаючих монополістів, картелістів та олігархів.

@infoteka.net