Вантажопотік на півдні України віддали в руки мафії?

Вантажопотік на півдні України віддали в руки мафії?

Вантажопотік на півдні України передано групі бізнесменів, які в минулому підозрювалися в міжнародній торгівлі зброєю та відмиванні коштів.

Про це пише “Инфотека”.

У 2012 році на вантажно-митний комплекс “Євротермінал” перенесли пост Південної митниці з Одеського морського порту.

Тепер весь імпорт, що заходить через Одесу, розмитнюється тільки на приватному “Євротерміналі”, який ще називають “Сухим портом”, відзначає видання.

Рішення про перенаправлення вантажопотоків на приватний майданчик приймалося особисто Віктором Януковичем.

8 квітня 2011 року президент доручив тодішньому главі Держмитслужби Ігорю Калєтніку забезпечити відкриття вантажно-митного комплексу в Одеському Сухому порту.

“Кому ж пощастило заслужити особисту турботу президента і заробляти на вантажопотоці державного порту Одеси? Менеджери “Євротерміналу” навідріз відмовилися розповідати про своїх господарів”, – пише видання.

В Єдиному держреєстрі вказано що 99% статутного фонду ТОВ “Євротермінал” належить кіпрській компанії Northington Holdings Ltd.

Її кінцевим власником значиться кіпрська юрфірма Georgiades&Pelides LLC. Засновниками цієї правничої компанії є два кіпрських юриста – Маркос Георгіадіс та Фівос Пелідіс, що спеціалізуються на створенні офшорок для СНД.

“Ймовірно Георгіадіс та Пелідес виконують роль власників “Євротерміналу” на чиєсь доручення”, – відзначають автори розслідуваня.

Начальник Одеського морського порту Юрій Васьков підказує, що нитки до справжніх хазяїв “Євротерміналу” тягнуться у Великобританію та Росію.

В 1994 році італійські правоохоронці затримали судно “Ядран Експрес”, яке прямувало з України до Хорватії в розпал війни в колишній Югославії, поставка грубо порушувала санкції ООН.

Італійська прокуратура почала тривале і масштабне розслідування, згодом звинувачення були висунуті кільком відомим в Одесі людям: Леоніду Мініну, Олександру Ангерту та Олександру Жукову.

Так, президент”Євротерміналу” – росіянин Павєл Лісіцин тісно пов’язаний з названими особами. Лісіцин раніше був директором британської компанії Sintez U.K. Ltd. Ця фірма входила до групи “Синтез”, співзасновником якої був Жуков.

Жуков з Лісіциним були також директорами в британській компанії Transcargo Limited. У 2001 році Олександра Жукова таки заарештували в Італії через підозру в причетності до збройних оборудок, але італійський суд виправдав його.

До кола бізнес-партнерів Лісіцина входить спів-директор Transcargo Limited Олександр Ангерт – “хрещений батько” Одеси, який допоміг організувати прибуткову торгівлю нафтопродуктами через Одеський порт, був засуджений за вбивство

У документі міжнародного центру розслідувань під назвою: “Українська мафія” йдеться що Ангерт є членом міжнародного злочинного угрупування, а керівником цього угрупування названо колишнього одесита Леоніда Мініна.

“Мінін – міжнародний торговець зброєю. Був заарештований італійською поліцією в 2001 році. В голлівудському фільмі “Збройний барон” з Ніколасом Кейджем, Леонід Мінін став прототипом головного героя”, – пише видання.

Керівництво Євротерміналу відмовилося коментувати фінансовий бік роботи підприємства.

“Натомість, брокери, які щодня оформлюють на терміналі вантажі, розповіли, що один контейнер, який проходить через цей комплекс приносить власникам від 100 до 500 доларів доходу, на рік виходить близько 20 мільйонів доларів. Ця сума могла б і надалі йти в бюджет”, – відзначає портал.

Нещодавно, з кіпрської юридичної компанії Georgiades & Pelides LLС повідомили, що список власників “Євротерміналу” змінився, а юрфірма до цього підприємства вже не має ніякого відношення.

“Хтось дуже дбає, щоб темне минуле не зашкодило такому чудовому сьогоденню”, – наголошують автори розслідування.

©infoteka.net