«Націоналізм відрізує Україну від Європи»

«Націоналізм відрізує Україну від Європи»

Павел Залєвський: «Україна марнує шанс на тривкий зв’язок з Європейським Союзом». Митний контроль в Одесі

Польський євродепутат Павел Залєвський у щоденнику «Gazeta Wyborcza» пише: «Ми з занепокоєнням спостерігаємо, як протягом останніх років Україна марнує шанс на тривкий зв’язок з Європейським Союзом. Ця велика, проіржавіла корупцією держава марнує підприємливість і працьовитість громадян та не використовує своєї позиції у Європі. (…) Унаслідок внутрішнього політичного дрейфу в Києві і пасивності Брюсселя Україна переміщується в напрямку Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану. На політичному та економічному рівнях це загрожує відокремленням України від Європи.

Про приналежність до конкрентної культури вирішує тотожність народу, а не накинуті ззовні рамки суспільних відносин. Без сумніву, українці мають право вважатися європейцями, та досі багато з них мислить постсовєтськими і націоналістичними схемами. Це – спадщина двох державних концепцій 20-го століття – комуністичної совєтської України і фашистської, яку фірмував Степан Бандера. Постсовєтська спадщина виражена у несформуванні національної тотожності, незрозумінні принципів демократичної держави і високих соціальних очікуваннях. Та немає ні прагнення, ні сили змінити статус-кво в Україні. Інакше – з націоналізмом, який є щораз привабливішою альтернативою для людей, котрі прагнуть укріплення української державності. (…) Ставлення до націоналістичної традиції вводить гострі поділи серед самих українців. Надалі більшість українців, особливо зі сходу і центру країни, протиставиться бандерівській спадщині, що викликає агресію націоналістів. Це додатково послаблює державу.

Один з творців паризької «Культури» Юліуш Мєрошевський вже у 50-ті роки писав, що основою всіх інтеграційних проектів у Європі має бути відмова від націоналізмів. (…) Засновникам нинішнього Європейського Союзу вдалося замінити логіку національних конфліктів 19-го століття у систему співпраці народів».

Автор допису Павел Залєвський звертає увагу, що процес оцінки власної історії пройшли: Німеччина, Франція, Польща, Чехія, Хорватія і Сербія. «На жаль, на сході Європи досі панує механізм конфліктів і націоналізмів. Тон задає Кремль, шукаючи узаконення свого правління в імперіалістській традиції. Як колись бронетанкові дивізії, так сьогодні газогони залізним обручем обплітають здоміновані країни, щоб їх експлуатувати. (…)

Українці мають вибір. Велика частина може гадати, що націоналізм добре захищає від путінської експансії і впливів російської культури. Я глибоко вірю, що проєвропейські українські патріоти зроблять правильний вибір. Це уможливить глибокий, а не лише формальний зв’язок з ЄС і доведе до осучаснення держави. На цьому шляху вони повинні знайти активну підтримку Польщі», – пише Павел Залєвський.

«Dziennik. Gazeta Prawna» пише про митний контроль імпорту, який відбувається через одеський порт. Президент України Віктор Янукович передав контроль над великою митною камерою в Одесі групі бізнесменів, задіяних у нелегальну торгівлю зброєю. На основі постанови президента з 2001 року, весь імпорт, який відбувається через український кордон в Одесі, проходить митний контроль у приватному будинку компанії Євротермінал. Виявилося, що компанія належить кіпрській юридичній канцелярії, але ця фірма – лише прикриває справжнього власника. Голова Євротерміналу – росіянин Павєл Лісіцин….. у справу задіяні Алєксандр Жуков, Лєонід Мінін і Алєксандр Анґєрт.

@infoteka.net